بعد از چند هفته که آسمون دست کم با تهران قهر کرده بود، سازمان هواشناسی وعده داده که از جمعه برف و باران وارد ایران می شه.

مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارش زا به ترتیب طی روزای جمعه و یکشنبه و شروع برف و باران در اقصی نقاط کشور از اواسط هفته آینده خبر داد.

البته به گفته عبدالرضا امیدوار شهری افزایش دما تا آخر روز جمعه ادامه داره که در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و شمال آذربایجان شرقی با وزش باد تقریباً شدید همراه س.

اون گفت: یه موج کوتاه از روز جمعه از نوار غربی وارد کشور می شه و بطور موقت دلیل بارش باران، وزش باد و بعد کاهش دما اول در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و بعد در روز شنبه بطور پراکنده در استانهای همدان، مرکزی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و قم می شه.

امیدوار شهری گفت: یه سامانه بارشی فعال دوبارهً از بعدظهر یکشنبه از غرب وارد کشور می شه. این سامانه اول در استانهای واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و بعد از عصر دوشنبه و طی روز سه شنبه در استانای واقع در مرکز، شمال، شمال شرق، شرق و استان تهران دلیل بارش برف و باران، وزش باد و کاهش محسوس دمامی شه. این سامانه در جنوب غرب و جنوب موجب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید می شه.

این را هم حتما بخوانید :   جلوه‌های ویژه سینما+عکس

 

برف عصر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *