تور ویتنام یکی از تورهای گردشگری محبوب آسیای شرقیه و البته این محبوبیت در ایران هم در حال شکل گیریه.

با اینکه ویتنام شمالی نسبت به هوشی مین و بقیه شهرهای جنوبی ویتنام بازدیدکننده کمتری داره اما بازم نباید بازدید از اون رو از دست داد. این منطقه نه فقط میزبان هانوی پایتخت ویتنامه بلکه مکانیه که می تونید خلیجای قشنگتر رو در اون ببینین، مزارع برنج رو از نزدیک ببینین و از مناظر قشنگتر و چشم نواز لذت ببرین. ویتنام شمالی جاذبه های فرهنگی هم در خود داره. در این مقاله می خوایم چند مورد از جاذبه های ویتنام شمالی رو با هم مرور کنیم . پس همراه ما باشین.

  1. خلیج Bai Tu Long:

خلیج هالونگ یکی از محبوب ترین مناطق در ویتنام شمالی است. با اینحال این خلیج تنها خلیج زیبایی نیس که می تونین در این ناحیه به جستجو اون بپردازید. خلیج Bai Tu Long در نزدیکی هالونگ واقع شده و دارای فلات سنگ آهگی در حال غرق شدن، آب های آبی قشنگتر و جزایر کوچیک فراوانه. واقعا بیشتر افراد سفر به این خلیج رو بهتر می دونن چون بسیار محبوبه. بهترین روش واسه رفتن به این خلیج از راه قایقه.

  1. آبشار Detian :

جاهای دیدنی ویتنام شمالی

درست در مرز بین ویتنام و چین یه آبشار بسیار قشنگتر با نام Detian واقع شده. کل این ناحیه با عنوان Detian Scenic Zone شناخته شده. البته یادتون باشه که آبشار موجود یکی از مهم ترین جاذبه هاست. Detian از سه مرحله تشکیل شده و همین امر باعث ایجاد مناظر زیبایی شده. یکی از منحصر به فردترین روش ها واسه بازدید از آبشار گرفتن یه قایق نزدیک شدن به خود رودخانه س.

  1. Bac Ha:

تنها چند مایل از مرز چین، شهر Bac Ha قرار داره. این شهر بسیار کوچکه و طول هفته بهترین زمان واسه جستجو میدون شهره. رستوران های محلی در این ناحیه یافت می شه که غذاهای محلی ارزون، خوشمزه و جذابی رو سرو می کنن. شما می تونید از صنایع دستی موجود در این شهر مواردی رو خرید کنین. چیزی که باعث می شه Bac Ha ارزش بازدید رو داشته باشه یکشنبه بازارِ اون هستش. صبحِ یکشنبه ها، ساکنان این منطقه دور هم جمع می شن و شروع به فروش اجناس جور واجور می کنن. ساکنان قبیله های دور و بر واسه خرید و فروش به این بازار میان و همین امر فرصت عالی واسه دیدن موارد جذب جفت و جور می سازه.

  1. Tam Coc:

جاهای دیدنی ویتنام شمالی

روی کاغذ، Tam Coc رو می توان به عنوان شالیزارهای برنجی توصیف کرد که با صخره های آهکی و سنگ محاصره شده. اما در واقعیت، Tam Coc یکی از زیباترین و چشم نواز ترین مناطق در این ناحیه س. بهترین روش واسه جستجو این ناحیه به کار گیری قایقه. شما حتی می تونید از راه سه تونلی که از کوه ها رد می شه به این ناحیه برسین.

  1. استان Ha Giang :

یکی از مهم ترین استان های دوردستی که در این کشور یافت می شه Ha Giangه. این ناحیه به مرز چین نزدیکه و به خاطر جنگل های سرسبز و کوه های گرانیتی در میان افراد مشهور و شناخته شده. اینجا یه مقصد باورنکردنی واسه جستجو تنوع قومی و شرکت در فعالیتایی مثل پیاده روی و کوه نوردیه. این استان با اینجور مناظر قشنگتر و جذابی ، میزبان صدها نقطه وینتیج مخصوص و استثنایی و خاص هستش. بازارهایی که در فضای باز تشکیل می شه یه اتفاق معمولی در این استانه. یکی از بهترین بازارها در این ناحیه، بازار Dong Vanه که یه شنبه ها برپا می شه.

  1. Sapa:

جاهای دیدنی ویتنام شمالی

شهر کوهستانی Sapa به خاطر تنوع فرهنگی جمعیت اون و هم نزدیکی به مناظر قشنگتر و باورنکردنی در میان افرد مشهور و شناخته شده. خود ِ Sapa میزبان ساکنان قبائل مختلفه. این شهر قشنگتر مشرف به دره Muong Hoa و مزارع برنجه . اگه دوست دارین به ساکنان محلی سری بزنین و با فرهنگ اون ها آشنا شید به Sapa برید. شما می تونید به روستاهای دوردست برید و بعد شب رو با قبائل موجود و ساکنان اون بگذرونین.

  1. هانوی:

اگه تنها می خواهید یه مکان رو در ویتنام شمالی مورد بازدید بذارین اون منطقه به احتمال زیاد هانوی هستش. هانوی ترکیب بسیار خوبی از فرهنگ شرقی و غربیه. استعمار فرانسه در این ناحیه از غذاهایی که سرو می شه و معماری هایی که هست میشه دید. هانوی معابد باورنکردنی زیادی داره. وقتی که به این ناحیه سفر می کنین معبد واسه قرن یازدهم رو حتما ببینین. آرامگاه و موزه Ho Chi Minh هم جزو جاذبه های بزرگ در هانوی حساب می شن.

  1. خلیج Ha Long:

یکی از بهترین مقاصد گردشگری در کل کشور خلیج Ha Long است. معروفیت و اعتبار اون خوب در طول سال ها حفظ شده چون واقعا زیباست. Halong توصیف کننده اژدهاست که نشون دهنده سایه برون زده های سنگ آهگیه که از آب سر به بیرون آورده ان. سفرهای قایقی روزانه و شبونه بهترین روش واسه تجربه زیبایی هاییه که در این ناحیه هست. علاوه بر cat ba ، Quan Lan هم یه توفقگاه محبوبه که به یه زیرساخت توریستی تبدیل گشته. شما می تونید شنا کنین، به دنبال جستجو غارها باشین یا جزایر دست نخورده، بکر و دوردستی رو پیدا کنین.

جاهای دیدنی شهر هوشی مین ویتنام

کشورای دیدنی جنوب شرقی آسیا واسه گردشگری

تور ویتنام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *