Tom Clancy’s The Division ترکیبیه از دو ژانر شوتر سوم شخص و نقش آفرینی. بازی کردن این عنوان کار خیلی سختی نیس، کافیه سنگر بگیرین و از پشت سنگر دشمنان تون رو تار و مار کنین تا نیویورک رو به سلطه خود در بیارین.

اما واقعا به دلیل بعد نقش آفرینی دیویژن، این عنوان از یه شوتر ساده بسیار بالاتر میره. خیلی از مراحل بازی روی درجه سختیای بالا بسیار رقابت بر انگیز می شن، طوری که رد کردن اونا بدون تکیه بر فکر و منطق ممکن نیس.

بعد از به اتمام رسوندن بازی، هدف هر بازیکن به دست پیدا کردن به بهترین آیتمای بازی بدل خواهد گشت. رسیدن به این هدف نیازمند صرف ساعتا وقته، ما در این مقاله شما رو راهنمایی می کنیم که چیجوری با صرفه جویی در وقت تون در کمترین مدت زمان ممکن بهترین آیتمای ممکن رو بدست بیارین.

اما بذارین قدم به قدم جلو بریم، در مرحله اول لازمه با پایه ای ترین المانای دیویژن آشنا شیم تا یاد بگیریم چیجوری از اونا به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، از اون جایی که دیویژن هم در باطن عنوانی نقش آفرینیه، اول سراغ المانای نقش آفرینی میریم.

قابلیتا

واسه دیدن تصاویر در اندازه بزرگ روی اونا کلیک کنین

با جلو رفتن در مراحل اصلی و داستانی دیویژن، به پایگاه عملیاتی و یا Base of Operations برمی خورین، همونجوریکه بازی به شما توضیح میده، این پایگاه عملیاتی از سه شاخه کلی تشکیل شده، امنیتی، پزشکی و تکنولوژی که هر کدوم از این بخشا قابل پیشرفت هستن.

حال اگه وارد منوی Abilities شید، به سه تب Perks، Talents و Skills برمی خورین. همه این سه تب هم به سه شاخه امنیتی، تکنولوژی و پزشکی دسته بندی می شن.

محورای اساسی نقش آفرینی دیویژن بیشتر در همین منو جای گرفته، با پیشرفت بخشای جور واجور پایگاه عملیاتی، گزینه های زیادی در شاخه های Skills، Talents و Perks واسه شما آزاد می شه.

Skills یا مهارت ها، قابلیتایی هستن که می تونین از اونا برا ضد دشمنان در میدون جنگ استفاده کنین، مثلا یکی از مهارتای شاخه امنیتی اجازه خواهد که خود رو به سپری واسه دفع گلوگهای دشمن مجهز کنین. هر بازیکن تنها قادر میشه که سه مهارت در دیویژن انتخاب کنه، بنابرین چگونگی انتخاب اونا به طور کامل بستگی به چگونگی بازی بازیکن داره.

استعدادا یا Talentا، قابلیتای قوی و بخصوصی هستن که از راه انجام فعالیتا و اعمالی خاص در میدا جنگ فعال می شن و اثری به دنبال دارن.

مثلا اگه به توضیحات استعداد Precision در شاخه  امنیتی نگاه کنین، می بینین که این استعداد با شلیک به سر دشمنان فعال می شه. پس از فعال شدنش، آسیب به وجود اومده به وسیله شلیک به سر طی ده ثانیه بعدی ۲۵% افزایش داره. هر بازیکنا فقط می تونه از ۴ استعداد استفاده کنه.

پرکا قابلیتایی هستن که همیشه فعالند. نه مانند مهارتای نیاز به فعال سازی دستی دارن و نه مانند استعدادا با انجام عملی خاص تاثیرشون رو نشون میدن. تعداد پرکا محدودیتی نداره و به محض پیشرفت بخش مربوط به هر اونا در پایگاه عملیاتی، اثرشون واسه همیشه روی شخصیت شما باقی می مونه.

اما کدوم مهارت ها و کدوم استعدادا رو واسه شخصیت خودمون برگزینیم؟ پایگاه عملیاتی رو به چه ترتیبی پیشرفت بدیم تا قابلیتای بهتر، زود تر آزاد گردند؟ این سوالات جواب خاص و منحصربفدری نداره!

انتخاب قابلیتا به طور کامل وابسته به سبک بازی هر بازیکن و بقیه هم تیمی هایشه. اگه تنها بازی می کنین که با امید به اینکه این کار رو نکنین! شاید بعضی استعدادا و مهارت ها بیشتر واسه شما کار راه انداز هستن، اما اگه به شکل یه تیم به میدون جنگ می رید، باید مهارتایی رو انتخاب کنین که مکمل همدیگه باشن تا امکان باقی موندن تیمتون بیشتر شه.

کمی از وقت خود رو صرف گشتن در منوی قابلیتا کنین و آنایی رو که بیشتر پسند می کردین رو در نظر بگیرین. در ادامه این مقاله، بعضی قابلیتای کاربردی تر، خصوصا واسه بازیکنانی که تنهایی بازی می کنن رو معرفی می کنیم.

آیتما

بریم سراغ دیگر بخش بسیار مهم دیویژن یعنی آیتما. لوازم هر بازیکن کلا شامل ۳ اسلحه و ۶ قطعه زره می شه.

سلاحا هر کدوم در قدرت، سرعت شلیک و اندازه خشاب با هم متفاوت ان و بعضی سلاحا هم استعدادای مخصوص به خود رو دارن! هر کدوم از زرها هم از مقدار مشخصی Armor بهره می گیرن.

کلا آیتما از راه فعالیتای زیادی بدست میان، بسیاری با لوت کردن دشمنان حاصل می شن، فروشنده های جور واجور اونا رو میفروشن و بعضی هم به عنوان جایزه انجام مراحل در اختیار بازیکنان قرار می گیرن.

خصلتا و ویژگیا

اما چیزی که در بحث آیتما و ویژگیای هر شخصیت اهمیت زیادی داره، خصلتای اون شخصیت هستن. قدرت قابلیتا (Electronics)، اندازه نوار سلامتی (Stamina) و اسیب در ثانیه (Firearms) سه ویژگی اصلی هر شخصیت هستن. این ویژگیا به صورت سه عدد نشون داده می شن و هر چی عدد مربوط به ویژگی بالاتر باشه، اون ویژگی قوی تر میشه.

راه افزایش قدرت این ویژگیا، ۶ زرهیه که بازیکن از اونا استفاده می کنه، هر زره، قدرت دست کم یکی از این ویژگیا رو زیاد می کنه، اینم بگیم که استعدادای هر اسلحه هم به ازای حاصل شدن مقدار مشخصی از ویژگیای خواسته شده فعال می شن.

جدا از این سه اخلاق اصلی، هر بازیکن مجموعه بلند بالایی از دیگر خصلتا داره که در منوی Character قابل توجه ان. مثلا، اخلاق Armor، مقاومت بازیکن در برابر گلولها رو نشون میده و هر چی این اخلاق بیشتر باشه، آسیب وارد از گلولهای دشمنان کمتر میشه، راه افزایش این ویژگی هم به کار گیری زره هاییه که Armor اونا بالاتره.

با افزایش سطح بازیکن، با بهتر شدن آیتما این ویژگیا هم قوی تر می شن. با رسیدن به آخرین لول، بازیکن باید بتونه با جمع آوری آیتمای بهتر، در جهت قوی تر ساختن شخصیتش بکوشد.

کار گروهی

اگه می تونین با دوستان تون یه تیم چهار نفره تشکیل بدین، باید قابلیتا و مهارتای تون رو به شکلی انتخاب کنین که همدیگه رو کامل کنین. هر فرد تو یه گر.ه می تونه براساس سلیقه و سبک بازی اش، یکی از نقشای زیر رو رو دوش بگیره.

تک تیر انداز

اگه دوست دارین از فاصله و به دور از دشمنان، با یه شلیک تمیز کار دشمنان رو بسازین، این نقش مناسب شماس! طبیعتا نیاز به یه اسنایپر قوی دارین، اونو با یه دوربین ۱۲x ماد کنین تا بتونین با یه شلیک دقیق به سر دشمنان تون، کار اونا رو بسازین.

اسلحه دوم تون رو واسه شرایط سخت تر انتخاب کنین، شرایطی که دشمنان به اندازه ای به شما نزدیک شدن که اسنایپر دیگه کار شما رو راه نمیندازه. SMG به همراه Extended Mags می تونه بهترین انتخاب به عنوان اسلحه دوم شما باشه.

Pusle رو به عنوان مهارت اصلی تون انتخاب کنین. با به کار گیری این توانایی دشمنان از فاصله ای دور نمایان می شن و می تونین قبل از شروع در گیری، قبل اینکه وارد سنگر شن آسیب سنگینی به اونا وارد کنین.

Turret می تونه پیشنهاد خوبی واسه دومین مهارت تون باشه. به عنوان تک تیر انداز تیم، دشمنان نباید به شما نزدیک شن. اگه هم تیمیای تون اجازه دونه که حریفان به سمت شما حمله ور شن، تورت تا خود خوبی از شما دفاع می کنه.

از بین استعدادا، Evasion Action و Tactical Advance، شما رو در بهترین موقعیت واسه هدشات کردن دشمنان قرار میدن. Steady Hands هم واسه سلاحای قوی، فوق العاده کارآمده و در آخر One is None، موجب می شه تیرای بیشتری در خشاب تون بمونه.

روی Firearms به عنوان مهارت اصلی تون تمرکز کنین تا قدرت سلاحای تون تا حد ممکن بالا بره.

تانک

در تیراندازی خیلی مهارتی ندارین؟ از این که همیشه در درگیریا زودتر از همه از پای در میایید خسته شدین؟ تانک بهترین نقش واسه شما هستش، و یکی از مهم ترین نقشای هر تیم هم هستش. به عنوان یه تانک، شما مسئولید تمرکز دشمنان رو به خودتون جلب کنین تا دیگر اعضای تیم بتونن بدون مشکل دشمنان رو از پای در بیوارند.

قرار نیس آسیب قابل توجه ای به دشمنان وارد کنین، بلکه قراره میدون جنگ رو تحتِ کنترل خودتون در بیارین. یه مسلسل رو به عنوان اسلحه اصلی خود انتخاب کنین، با خشاب بزرگ و سرعت شلیک بالای مسلسل، خیلی راحت نظر دشمنان رو به خود جلب می کنین. اگه می خواین در عین حال آسیب قابل توجه ای هم به دشمنان وارد کنین، ثبات اسلحه تون رو تا حد ممکن با مادای جور واجور زیاد کنین.

Smart Cover رو به عنوان اصلی ترین مهارت خود انتخاب کنین. با فعال سازی این مهارت، هم تیمیای تون که در پشت شما سنگر گرفتن کمتر آسیب می بینن و قدرت سلاحاتون هم افزیش پیدا می کنه.

واسه مهارت دوم، می تونین از تورت استفاده کنین تا در کنار مسلسل تون، به بارانی از گلوله از حریفان تون استفبال کنین.بالاستیک شلید هم می تونه واسه درگیریای کوچیک و مکانایی که جای کاور کمتر در اون پیدا می شه موثر واقع شه.

استامینا مهارت اصلی شما هستش. باید از زرهایی استفاده کنین که تا حد ممکن این اخلاق شما رو بهبود بخشن.

دکتر

در درگیریای سخت، به احتمال زیاد اعضای تیم تون به دردسر میفته، نوار سلامتی اونا به سرعت خالی می شه و حتی ممکنه از پای در آیند. یکی از اعضای تیم باید مسئولیت مراقبت از بقیه اعضا و درمان اونا رو قبول کنه. وظیفه دکتر اینه که از سلامتی اعضای تیمش اطمینان حاصل کنه.

این نقش بیشتر دور مهارت هاش تکیه داره، Support Station و First Aid، بی قید و شرط مهراتای اصلی دکتر هستن. با First Aid می تونین هم تیمیای تون رو درمان کنین، حتی اگه در فاصله دور از شما باشن. با تسفاده از ماد Defibrillator این مهارت، می تونین هم تیمیای از پای در اومده تون رو دوباره به میدون جنگ باز گردونین. Support Station در منطقه تقریبا بزرگی همه مامورین خودی رو درمان می کنین. به روشی این مهارت رو بذارین که همه اعضای گروه رو پوشش دهد.

در میان استعدادا، Triage فاصله وقتی بین هر دو بار به کار گیری یه مهارت رو کم می کنه. combat Medic موجب می شه بسته های پزشکی روی هم تیمیای نزدیک تا هم اثر داشته باشه و Battle Buddy موجب خواهد تا ده ثانیه پس از زنده کردن یاران تون، در برابر گلولها مقاومت بیشتری نشون بدین.

روی Electronics به عنوان ویژگی اصلی تون تمرکز کنین. هر چی این اخلاق قوی تر شه، مهارتای تون زودتر قابل استفاده می شن.

پشتیبان

هرچند Turret می تونه واسه بقیه نقشا هم به درد بخور باشه، اما میشه یه نقش کامل دور این مهارت شکل داد! تورت می تونه یه مهارت بسیار به درد بخور در میدا جنگ باشه، از یه جایگاه خاص حفاظت کنه و در عین این که مانع نزدیک شدن دشمنان می شه، آسیب قابل توجه ای هم به اونا وارد کنه.

دو راه کلی واسه به کار گیری تورت هست، به کار گیری ان به همراه ماد Dragonbreath و استعداد Wildfire، یا به کار گیری ماد Zapper و استعداد Fear Tactics. کدوم رو بیشتر بهتر می دونین؟ آتیش یا برق؟ انتخاب با شما هستش!

حصلت اصلی شما Electronicsه، با قوی تر کردن این اخلاق، تورت شمام بیشتر و بیشتر استفاده میشن. استعداد Recalibtarions، موجب می شه تورت شما زمان بیشتری در میدا جنگ دووم بیاره.

انتخاب دیگه مهارت ها و سلاحا هم به طور کامل بسته به سلیقه شخصی شما داره.

بازی کردن تنها

بازم تاکید می کنیم، دیویژن در درجه اول یه عنوان تیمیه، بازی کردن در کنار دوستان فقط واسه افزایش جنبه سرگرمی دیویژن نیس، بلکه گیم پلی عمیق دیویژن فقط با بازی کنار دیگه بازیکنان تبلور پیدا میکنه.

اما اگه اصرار دارین که تکی دیویژن بازی کنین و از تصمیم تون هم بیخیال نمیشین، باید شخصیت خود رو به شکلی بسازین که خیلی در طول مراحل بازی به دردسر نیفتید.

وقتی که تنها بازی می کنین، هدف شما یه چیزه، نباید بمیرید. اگه از پای در بیایید دیگه کسی نیس که شما رو دوباره به میادین جنگ بازگرداند. پس باید تا حد ممکن شخصیت مقاومی بسازین و ویژگی Stamina شخصیت خود رو زیاد کنین.

بنابرین به شما پیشنهاد می کنیم تمرکز اصلی تون روی افزایش استامینا باشه، با افزایش این اخلاق در برابر باران گلولهای دشمن مقاومت بیشتری نشون میدید و دیرتر از پای در میاید.

پس بیشتر از زرهایی استفاده کنین که استامینا شما رو زیاد می کنن، در حالی که تاکید تون روی استامیناه، طبق سبک بازی تون روی یکی از دیگر از ویژگیای تمرکز کنین.

اگه در بازیای سنگر محور مهارت خیلی بالایی دارین و قادر به نشونه گیری دقیق دشمنان هستین، سراغ Firearms برید تا قدرت اسلحه تون زیاد شه.اما اگه بیشتر ماییلید با لوازم زیاد تون حواس دشمن رو پرت کنین و از هوش مصنوعی واسه کمک کردن به خود کمک بگیرین، به اخلاق Electronics تکیه کنین.

از بین مهارت ها، بیشتر از مهارت ها و لوازم شاخه پزشکی استفاده کنین. باید تلاش کنین تا حد ممکن در میدا جنگ زنده بمونین. بسته های پزشکی هرچند می تونن مقدار خیلی از سلامتی از دست رفته شما رو بر گردونن، اما محدودند.

پیشنهاد می کنیم از دو مهارت First Aid و Support Station بهره بگیرین. First Aid رو میشه به عنوان جایگزینی واسه بسته های پزشکی استفاده کرد، با به کار گیری اونا روی خودتون بخش اعظمی از سلامتی تون بازییابی می شه.

مهارت Support Station هم ماد خاصی داره به نام Life support، این مهارت همه بازیکنانی که در محدوده مشخصی کشته شن رو بازیابی می کنن، هروقت احساس کردین در برابر مرگ قرار دارین، از این مهارت استفاده کنین تا دوباره احیا شید.

از بین سه مهارت پایانی و منحصر به فرد، از Survivor Link استفاده کنین. با به کار گیری این مهارت واسه یه مدت سرعت حرکت تون زیاد می شه و در مقابل هر گونه آسیب مقاومت بیشتری از خود نشون میدید.

بازم تاکید می کنیم که این نکات تنها نظر شخصی ما هستش، خود رو فقط واسه این آیتما و مهارت ها نکنین. دیویژن امکانات شخصی سازی بسیار قدرتمندی بهتون میده، خود رو از این ویژگی محروم نکنین. همه کلاسا و سبکای بازی ممکن رو تست کنین و در آخر سبکی رو انتخاب کنین که بیشتر از اون حال می کنین.

افزایش سطح

هر ماموری باید از کار خود رو از پایین ترین سطح ممکن با ابتدایی ترین لوازم شروع کنه. بیشتر آیتما محدودیت سطحی دارن، یعنی تا وقتی که شخصیت بازیکن به لول مشخصی نرسیده به کار گیری اونا ممکن نیس، بنابرین واسه رسیدن به بهترین آیتمای بازی، بازیکنان باید بتونن که اول سطح خود رو به ۳۰، سطح پایانی بازی برسانند.

از اون جایی که هسته دیویژن نقش آفرینیه، این بازی از یه سیستم XP بهره میگیره، بازیکنان با انجام فعالیتای جورواجور، مانند جمع آوری آیتمای مخفی در محیط و صد البته کشتن دشمنان، امتیازات تجربه جایزه می گیرن و به لطف این امتیازات لول اونا به مرور بالاتر میره.

بنابرین واسه فتح بالاترین سطح دیویژن در کوتاه ترین زمان ممکن، باید بدون وقت تلف کردن، بیشترین امتیازات تجربه ممکن رو بدست آورد.

کلا دیویژن سه دسته ماموریت داره، مراحل اصلی، فرعی و رویاروییای تصادفی. منبع اصلی واسه جمع آوری امتیازات تجربه، مراحل اصلی هستن، نه فقط با تموم کردن این مراحل مقدار زیادی امتیاز به بازیکن تعلق می گیره، بلکه در طول این مراحل هم با از پای در اوردن دشمنان می تونین امتیاز تجربه به دست بیارین.

پس واسه سریع بالاتر بردن لول تون بهتره بدون معطلی سراغ ماموریتای اصلی برید، اما مشکل این جا هستش که هر کدوم از مراحل اصلی دیویژن، سطح مشخص رو میخوان، مثلا دشمنان یه مرحله اصلی لول ۱۲ هستن، اگه با شخصیتای لول ۸ سراغ این مرحله برید کارتون سخت می شه!

این مشکل واسه شما بارها پیش خواهد، می خواین سراغ مرحله داستانی بعدی برید اما لول شخصیت تون کفاف اونو نمی ده، واسه حل مشکل و رسوندن لول تون به سطح لازم اون مرحله، باید به مراحل فرعی و رویاروییای تصادفی تکیه کنین، از اون جایی که رویاروییای تصادفی مقدار زیادی هم امتیاز واسه پیشرفت بخشای جور واجور پایگاه عملیاتی جایزه میده، انجام اونا راه خوبی واسه بالا بردن لول مامورتان هستش.

به محظ این که به لول لازم مرحله داستانی بعدی رسیدید می تونین بیخیال بقیه مراحل فرعی و رویاروییای رندوم شید، یادتون باشه که اگه می خواین سریع لول تون رو بالا ببرین، احتیاجی نیس که یه کمال گرا باشین و اصرار به اتمام تموم مراحل فرعی موجود بورزید. انجام مراحل فرعی وقت تون رو می گیره و جایزه قابل توجه ای هم براتون نداره.

دیگه موردی که می تونه به لول اپ شدن سریع تر شما کمک کنه، اولین Perk شاخه امنیتی یعنی Experienced Agentه، این پرک با انجام دادن اولین مرحله داستانی بخش امنیتی باز می شه، پس بهتره زود تر از بقیه مراحل به سراغ این ماموریت برید.

با رسیدن به لول ۳۰، وظیفه اصلی شما مبنی بر رسیدن به قوی ترین آیتمای ممکن شروع می شه.

دارک زون

حالا که به لول ۳۰ رسیدیم، باید شروع کنیم به جمع آوری بهترین آیتمای ممکن، یکی از راه های گرفتن سلاحا و زرهای قوی تر، کشتن دشمنان دارک زون و لوت کردن اوناس، اما دارک زون دقیقا چیه و چه فرقی با بقیه بخشای بازی داره؟

دارک زون واقعا بخشی از دیویژنه که المانای Player versus Player یا PvP به اون اضافه می شه. درست وسط منهتن، منطقه ایه بسیار بزرگ با جون سخت ترین دشمنان ممکن، جایی که میشه بهترین آیتما رو در اون پیدا کرد.

دو چیز دارک زون رو با بقیه بخشای منهتن جدا می کنه، اولی سیستم لوت اون هستش، هر آیتمی که در این منطقه وردارین، بلافاصه به لوازم شما اضافه نمی شه، بلکه لازمه طوری اونو از این منطقه خارج کنین!

مورد دوم، اینه که بقیه بازیکنا هم در این منطقه در کنار شمان، و می تونین در کنار هم سراغ هوش مصنوعی برید، یا می تونین از پشت به هم خنجر بزنین و آیتمای هم رو بدزدید! این فعل و انفعالات دارک زون رو بسیار جذاب میسازن.

البته لازمه که تذکر بدیم از همون اول نمی تونین وارد این منطقه شید، بهتره سطح و لوازم تون به حد قابل قبولی برسه، وگرنه شانسی در این منطقه دارین. به درستی هم وارد شدن به دارک زون قبل از رسیدن به لول ۳۰ بی فایده س، چون آیتمای که به دست خواهید بیارین به زودی بی مصرف می شن.

پس بهتره دارک زون رو به عنوان یکی از بخشای پایانی بازی در نظر بگیرین، وقتی که به آخرین سطح ممکن رسیدید، دارک زون راه خوبی واسه بدست اوردن آیتمای بهتر و قوی تر میشه.

لوت دارک زون

در دارک زون از سه راه میشه آیتمای جور واجور بدست آورد، از پای در آوردن دشمنان هوش مصنوعی، باز کردن صندوقا و کشتن بقیه بازیکنان و قاپیدن آیتمای اونا!

کشتن دشمنان و بقیه پلیرا موضوع خیلی پیچیده ای نیس، هرچند در عمل می تونه سخت باشه! اما صندوقا ساختار پیپیده تری داره که لازمه با اونا آشنا شید.

صندوقای بسیاری در جای تا جای دارک زون پراکنده ان، جای بعضی از اونا ثابت ان و یه سریای دیگه به صورت تصادفی و بعد از از پای درآوردن تعداد خیلی از دشمنان ظاهر می شن. در کل سه نوع صندوق در دارک زون وجود دارن،.

نوع اول، صندوقای معمولی ای هستن که خیلی راحت و بدون نیاز کلید باز می شن، این صندوقا بیشتر شامل آیتمای کم اهمیت و تقریبا به درد نخور هستن.

نوع دوم صندوقای محدود به سطح دارک زونند، فقط بازیکنانی می تونن اونا رو بگشایند که سطح دارک زون شون به حد خواسته شده رسیده باشه.

نوع سوم صندوقایی هستن که فقط با کلید باز می شن، کلیدا رو میشه با کشتن دشمنان دارک زون و یا بقیه بازیکنانی که با خود کلید حمل می کنن بدست اورد، این کلیدا تنها و فقط در منطقه دارک زون و نه در خارج اون یافت می شن.

بعضی از صندوقا تنها یه بار باز می شن، یعنی اگه بازیکنی قبل از شما به اون صتدوق رسیده باشه و اونو باز کرده باشه، شما باید قید اون صندوق رو بزنین!

خارج کردن آیتما از دارک زون

آیتمایی که در دارک زون بدست میاورید  آلوده هستن و نمیشه از اونا استفاده کرد، مگه این که اونا رو از این منطقه خارج کنین. هر آیتمی که وردارین، می بینین که کیف زرد رنگ کوچیکی به زیر کوله پشتی شخصیت تون اضافه می شه، همه آیتمای دارک زون در این کیف کوچیک که گنجایش محدود و کمی داره جای می گیرن.

بعد از برداشتن آیتما، اگه کشته شید، همه آیتمای تون روی زمین خواهد ریخت، اگه عجله کنین و به نقطه مرگ تون برگردین می تونین اونا رو دوباره وردارین، اما یادتون باشه که بقیه بازیکنان می تونن این آیتما رو از روی زمین جمع کنن.

واسه محفوظ کردن آیتمای تون باید به نقاط استخراج برید و از راه هلیکوپتر، آیتمای تون رو به خارج دارک زون بفرستید. این نقاط روی نقشه با علامت نارنجی مشهودند، وقتی که به اونا رسیدید درخواست یه هلیکوپتر می کنین که پس از مدت مشخصی از راه می رسه و طی این مدت باید در مقابل هوش مصنوعی ایستادگی کنین.

اما در نقاط استخراج باید بسیار مراقب بقیه بازیکنا باشین، بعضی از اونا کمین می کنن و در کنار شما با هوش مصنوعی مقابله می کنن، اما با رسیدن هلیکوپتر، از پشت به شما شلیک می کنن، آیتمای تون رو می دزدند و اونا رو به همون هلیکوپتر استخراج می کنن! بهتره با دوستان تون به دارک زون برید تا در صورت مواجه شدن با این جور بازیکنان، شانسی واسه زنده موندن داشته باشین!

مامورین روگ

در کنار شما، ده ها بازیکن دیگه هم آیتمایی که با چنگ و دندون بدست آورده ان رو با خود حمل می کنن، می تونین به اون شلیک کنین و آیتمای شون رو بدزدید، یا می تونین فردی صلح طلب باشین. اگه مورد اول رو انتخاب می کنین، بهتره کمی به پیامدای تصمیم تون فکر کنین!

بدون این دست اون دست کردن با شلیک به دیگر بازیکنان، تگ Rogue دریافت می کنین، با علامت قرمز در نقشه نمایان میشین و لشکری از بازیکنان واسه شکار شما به سراغ تون میان! به مدت مشخصی Rogue باقی می مونین و در طول این مدت باید واسه باقی موندن بجنگین.

دیگه بازیکنان هم می تونن Rogue شن، در این صورت این حق انتخاب رو دارین که به شکار اونا برید، اما باید حواستون به تعداد اونا باشه، اگه زیاد و به شکل یه تیم بودن، بهتره فرار رو بر قرار ترجیح بدین!

هم اینکه در دارک زون هیچ چیزی مشخص نیس، ممکنه در کنار چندین مامور دیگه به شکار Rogueا برید، اما بدون این دست اون دست کردن پس از کشتن انا، دیگه بازیکنان از فرصت استفاده کنن و شما رو بکشن، تا هم آیتماتون رو بردارن و هم آیتمای ایجنتای Rogue کشته شده رو.

به دلیل تعاملات ممکن بین بازیکنان در دارک زون و احتمال از دست رفتن آیتما، به شما پیشنهاد می کنیم که در کنار دوستان تون وارد این منطقه شید، نه فقط کار تون در برابر هوش مصنوعی راحت تر می شه، بلکه شانس بیشری هم واسه زنده موندن مقابل دیگه پلیرا دارین.

افزایش سطح دارک زون

دارک زون، لول بندی خاص خودشو داراس، خارج از این منطقه، با انجام مراحل داستانی، فرعی و رویاروییای رندوم لول کلی شخصیت تون بالاتر میره، اما داخل این منطقه با یه لول بندی خاص منطقی میشین.

بعضی از جعبه های دارک زون فقط با رسیدن به لول خاصی باز می شن، فروشنده ها هم بعضی آیتما رو فقط به ازای حاصل شدن لولی خاص به فروش می رسونن و با افزایش لول، آیتمای بهتری هم از دشمنان دراپ می شه. بنابرین واسه رسیدن به بهترین آیتمای دارک زون باید تا حد ممکن، لول این منطقه رو بالا ببرین.

اولین روش بالا بردن لول دارک زون، کشتن دشمنان هوش مصنوعی ایه که در منطقه حاضر هستن، یادتون باشه که از نظر درجه ساختی، دارک زون به چندین قسمت طبقه بندی شده و در قسمتای بالایی دشمنانی به مراتب سختر رخنه کردن.

بنابرین بهتره سطح عادی بازی رو به ۳۰ برسونین تا دست کم لوازم لازم واسه وارد شدن به قسمتای سخت تر دارک زون و از پای در اوردن دشمنانش رو داشته باشین.

دومین روش، سخت تر، پر هیجان تر و البته با جایزه بیشتری هم همراه میشه و لازمه انجام اون، Rogue شدنه!

همونجوریکه گفتیم، با کشتن دیگه بازیکنان تگ Rogue به شما تعلق می گیره، هر چی بازیکنان بیشتری رو از پای دراوردید، وضعیت Rogue بودن شمام خیلی بد تر میره و سطحش، تا بیشترین حد سطح ۵ بالاتر میره.

حال اگه بتونین در حالی که Rogue هستین زنده بمونین و در طول این مدت کشته نشید، مقدار بسیار زیادی امتیاز تجربه دارک زون دریافت می کنین و سطح دارک زون تون خیلی سریع بالا میره.

واسه افزایش سطح دارک زون می تونین به شکار مامورین Rogue هم برید، البته اگه تعداد اونا زیاد باشه، کار سختی دارین، اما با از پای درآوردن اونا جایزه خوبی دریافت می کنین.

دقت کنین که با کشته شدن در دارم زون از سطح دارک زون شما کم میشه و هر چی درجه Rogue بودنتون هم بیشتر باشه، این کاهش شدید تر میشه.

واحد پول دارک زون

سه نوع واحد پول جور واجور در دیویژن هست و یکی از مهم ترین انان، واحد پول مخصوص به دارک زونه، تنها فروشندگانی که در ورودیا و یا  Safe Houseای دارک زون هستن این واحد پول رو قبول می کنن.

آیتمایی که این فروشندگان واسه فروش دارن به طور کامل تصادفیه، بعضی وقتا آیتمای بسیار خوبی به همراه دارن و بعضی وقتا خرید اونا تنها پول دور ریختنه، اما کلا واسه بازیکنانی که شانس خیلی خوبی در لوت کردن آیتم ندارن، این فروشندگان جانشین خوبی به عنوان یه منبع جفت و جور آیتم هستن.

یادتون باشه که وارد پول دارک زود واسه خرید آیتمای این فروشندگان کافی نیس، بلکه سطح دارک زون تون هم باید به لول خواسته شده رسیده باشه، پس اول باید تلاش کنین تا حد ممکن لول دارک زون تون رو زیاد کنین.

واسه گرفتن این نوع پول، می تونین سراغ هوش مصنوعی برید و اونا رو تار و مار کنین، دشمنان لول بالاتر، پول بیشتری هم به شما جایزه میدن، هر چند از پای در آوردن اونا هم خیلی سخت تر میشه.

در نقشه دارک زون، محلای مختلفی به رنگ بنفش نشون داده شدن که Encounter نام دارن، اینا مکانایی هستن که دشمنان زیاد تر و سخت تری در اونا هستن، می تونین به سراغ اونا برید تا با از پای در آوردن شون، هم پول دریافت کنین، هم لول دارک زون تون زیاد شه و اگه شانس هم داشته باشین، ممکنه آیتم خوبی نصیب تون شه.

صندوقای موجود در دارک زون هم پول به همراه دارن، پس از حالی کردن یه Encounter از دشمنان، بیشتر یه صندوق پیدا می کنین کافیه اونو باز کنین تا مقدار زیادی پول جایزه بگیرین.

Rogue شدن هم دیگه روش افزایش واحد پول دارک زونه، اگه لوازم و قدرت لازم رو دارین، وارد وضعیت Rogue شید و تلاش کنین تا جایی که می تونین دیگه بازیکنان رو از پای در بیارین تا وضعیت Rogue تون خیلی بد تر شه، حال باید واسه باقی موندن بجنگین، پس از خارج شدن از وضعیت Rogue، در پول دارک زون غرق میشین!

مانند سطح دارک زون، با کشته شدن در این منطقه پول هم از کفتون میره، اگه در وضعیت Rogue کشته شید هم بیشتر ضرر می کنین، باید تلاش کنین تا حد ممکن از مردن جلوگیری کنین.

جمع بندی دارک زون

حال بیایید یه بار اون چه در دارک زون میگذره رو مرور کنیم، دارک زون بیشتر به عنوان یکی از محتویات پایانی بازی حساب می شه، ورود به این منطقه قبل از رسیدن به لول ۳۰ در بازی خیلی فایده ای نداره، شاید سرگرم کننده باشه اما اگه دنبال آیتمای قوی هستین، وقتتون رو در دارک زون قبل از رسیدن به لول ۳۰ تلف نکنین.

بعد از ورود به دارک زون وظیفه شما تنها یه چیزه، باید تا حد ممکن آیتمای خوب و قوی دریافت کنین، حال این آیتما می تونن با لوت کردن دشمنان حاصل شن، با دزدی از بقیه بازیکنا بدست بیان، از صتدوقا استخراج شن و یا از فروشندگان دارک زون خریداری شن.

واسه دریافت آیتمای بهتر، باید تا حد ممکن سطح دارک زون تون رو بالا ببرین و پول دارک زون بیشتری بدست بیارین، به این منظور یا می تونین سراغ دشمنان هوش مصنوعی ای منطقه برید و یا اینکه خطر کنین و وارد وضعیت Rogue شید، انتخاب با شما هستش.

پیشنهاد پایانی ما در این بخش از دیویژن اینه که تنهایی وارد این مطقه نشید، چون دارک زون واسه بازیکنان تنها شدیدا خطرناکه، نه فقط بازیکنان Rogue شانس بیشتری واسه از پای در آوردن شما دارن، بلکه کارتون در برابر هوش مصنوعی سخت بازی هم با غایت سخت می شه.

با سه تن از دوستان تون هماهنگ کنین و به شکل یه تیم چهار نفره وارد دارک زون شید، نه فقط بیشتر به شما خوش می گذره، بلکه در آخر بازی تون شک نداشته باشین آیتمای بهتری هم بدست آورده اید.

فینیکس کردیتز

دارک زون تنها راه بدست اوردن آیتمای قوی تر و بهتر نیس، با تموم کردن همه مراحل داستانی و رسیدن به لول ۳۰، بعد جدیدی از دیویژن به روی شما باز می شه، چالشای روزانه و واحد پولی جدید به نام فینیک.

خرج این واحد پول یکی از بهترین راه های گرفتن آیتمای قوی در دیویژنه، البته فقط دو فروشنده در همه بازی این واحد پول رو قبول می کنن، یکی از اونا فروشنده ایه که در شمالی ترین Safe House دارک زون واقع شده و دیگری در پایگاه عملیاتی در شاخه تکنولوژی قرار گرفته.

از اون جایی که این فروشندگان، تنها آیتمای لول ۳۰ رو میفروشن، باید حتما به لول پایانی بازی رسیده باشین. اما در مورد فروشنده واقعا در دارک زون، حتما باید رنک دارک زون تون به ۵۰ هم رسیده باشه.

اما اصلا چیجوری میشه این پولا رو بدست آورد؟ بین سه واحد پولی بازی، فینیکس از همه اونا سخت تر و سخت تر بدست میاد. واسه به دست آوردن این پول، یا باید به باس فایتای پیروز شدین و یا به چالشای روزانه تکیه کنین.

بعضی از دشمنان در بازی اسمای مخصوص به خودشون رو دارن، نوار سلامتی بیشتر اونا به رنگ طلاییه و از پای در اوردن اونا می تونه خیلی سخت باشه، مخصوصا اگه تنها باشین. اینا چه در مراحل داستانی و با درجه سختی Hard و یا Challenging، چه مراحل فرعی و چه در دارک زون پیدا می شن که با کشتن این دشمنان مقدار کمی پول فینیکس جایزه می گیرین.

چالشا روزانه دیگه راه حل به دست آوردن این واحد پولیه، روزانه سه مرحله داستانی به عنوان چالشای روزانه برگذیده می شن، دو تا با درجه سختی Hard و دیگری با درجه سختی Challenging، به اتمام رسوندن این مراحل روی این درجات مقدار خیلی از پولای فینیکس جایزه میده.

چالشای روزانه، مخصوصا مراحل Challenging خیلی راحت نیستن، مخصوصا اگه هنوز لوازم قوی ای نداشته باشین و یا اگه بخواین تک نفره اونا رو انجام بدین. پیشنهاد می کنیم حتما قبل از شروع این مراحل با دعوت کردن دوستان تون و یا با به کار گیری توانایی Matchmaking بازی یه تیم ۴ نفره دست و پا کنین.

به قابلیتای اعضای تیم تون حواستون باشه، قابلیتای خودتون رو به شکلی انتخاب کنین که شانس بیشتری واسه زنده موندن داشته باشین، مثلا اگه در میان اعضای تیم تون فردی مهارتای شاخه پزشکی رو به همراه نداشت، مهارتای پزشکی واسه واسه شخصیت خودتون انتخاب کنین.

کرفتینگ

بعضی از آیتما رو می تونین بسازین!

لازمه ساخت یه آیتم، اول گرفتن طرح اون آیتمه، طرح آیتما رو هم مانند سلاحا میشه از فروشنده های جور واجور جفت و جور کرد و بعضی هم به عنوان جایزه بعضی مراحل یا از پای در اوردی بعضی دشمنان آزاد می شن.

بعد از گرفتن طرح یه آیتم، مکانیه واسه ساخت اون آیتم. بدون این دست اون دست کردن با بازکردن پایگاه عملیانی، پایگاه ساخت و ساز و یا Crafting هم در اختیار شما قرار می گیره، جایی که میتونین به همه طرحایی که بدست آورده اید، جامه عمل بپوشونین.

ساخت هر آیتم، منابع مختلفی می خواد، مثلا واسه ساخت یه اسلحه ممکن اطت به قطعات یه اسلحه و وسیله نیاز داشته باشین. اگه اسلحه مد نظرتون خاص تر باشه، منابع لازم واسه ساختش هم کم پیدا تر میشه. ساخت یه اسلحه سبز نیاز به منابع سبز و ساخت یه اسلحه طلایی نیاز به منابع طلایی داره.

منابع از راه راه مختلفی بدست میان، عادی ترین اونا نابود کردن آیتمای بدردنخور تونه. با نابود کردن یه اسلحه آبی می تونین یه قطعه اسلحه آبی یا دو قطعه اسلحه سبز کاسب شید.

در بعضی از نقاط منهتن، مناطقی به رنگ بنفش روی نقشه می بینین. این مناطق ا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *