کورنینگ از نسل تازه گوریلا گلس پرده ورداشته س؛ ابر شیشه ای که با فرمولای پیچیده شیمیایی مقاوم سازی شده و برابر عادی به وسیله گجت سازان سرتاسر جهان در وسعت بزرگی از دیوایسا به کار بسته می شه.

در این نسل جدید که عنوان "گوریلا گلس ۵" رو یدک میکشه، شرکت مورد بحث تلاش کرده بازم شیشه های خود رو در برابر سقوط مقاوم تر سازه و حالا شانس شکسته شدن شون پس از خلاص شدن از ارتفاعی ما بین کمر الی شونهای آدم به مراتب کمتر شده است. بخاطر این، خود کورنینگ میگه گوریلا گلس ۵ در ۸۰ درصد وقتی که از ارتفاع ۱.۶ متری به روی زمین -و سطوح سخت- بیفته هیچ آسیب ای نخواد دید.

محصول تازه جانشین گوریلا گلس ۴ می شه که در نیمه های سال ۲۰۱۴ به عموم معرفی گشته بود. نگفته نمونه که نسل چهارم شیشه های «گوریلا» دو برابر نسبت به نسل قبلی خود محکم تر شده بودن، ولی با این وجود بیشترً در برابر سقوط از ارتفاع یه متری مقاومت داشتن.

کورنینگ آمارگیریا و بررسیایی رو صورت داده و براساس اونا ذکر می کنه که ۸۵ درصد از صاحبین اسمارت فونا در تموم دنیا دست کم ظرف یه سال گذشته یه بار دیوایس شون از دست شون به زمین افتاده، این آمارها اضافه می کنن دو سوم این سقوطا از ارتفاعی بین شونه ها الی کمر فرد بوده.

پس با وجود اینکه نسل گذشته گوریلا گلس شیشه ای مقاوم به حساب می اومده ولی ً این مقاومت به اون معنی نبوده که دستگاه شما از همه سقوطا جون سالم به در ببره و خدشه ای به نمایشگر اون وارد نگردد. این وسط از اونجایی که به صورت عادی سطوح سخت و اشیا تیز بیشترین آسیب رو به صفحه نمایش گجتای الکترونیکی قابل حمل وارد می کنن، اینبار شرکت که در بالا از اون صحبت کردیم بیشتر دقیق شدن و فوکوس کردن وتحقیق و پیشرفت اش رو بر مبنای مقام سازی در برابر اینجور سطوحی قرار داده.

البته در روند تحقیق و پیشرفت و آمارهایی که ارائه شده نکتهایی هم هست. مثلاً کورنینگ همه آزمایشای خود رو با شیشه هایی صورت داده که ضخامت اونا برابر ۰.۶ میلیمتر بوده و با اینجور روشی به ضریب ۸۰ درصد جون سالم به در بردن از سقوط دست یافته. اما از طرف دیگه شرکت نامبرده واسه کمپانیایی که در بحث طراحی حساسیتای خاصی دارن شیشه ای با ضخامت ۰.۴ میلیمتر رو هم به تولید میرسونه، پس احتمال داره در دستگاه های جور واجور نتیجه حضور گوریلا گلس یکم فرق بکنه و مقدار مقاومت هر دستگاه در برابر سقوط طبق همین مسئله فرق داشته باشه.

خود کورنینگ هم اشاره ای به این بحث داشته و میگه، طراحی محصول از طرف تولید کنندگان در اندازه مقاومت دستگاه های ساخته شده و همینطور کارکرد گوریلا گلس اثر گذاره. در این مورد یکی از مدیران این مجموعه خاطر نشون می سازه که مثلا اسمارت فونایی که حاشیه بیشتری در دور و بر نمایشگر شون دارن معمولاً در سقوطا استواری بیشتری نشون میدن.

بد نیس یادآور شیم که گوریلا گلس واسه اولین بار در CES سال ۲۰۰۷ رونمایی شد و از اون سال به بعد این محصول دائم بهینه سازی گشته و مقاومت اش در برابر اشیا تیز و خلاص شدن از ارتفاع زیاد شده، ضمن اینکه ضخامتش هم کاهش پیدا کرده است.

در وقتی که شیشه های مقاوم کورنینگ واسه اولین بار عرضه شدن، تنها ۱۰ درصد از تولیدات موبایل سازان جهان به اونا تجهیز گشتن ولی این رقم تازگیا به ۷۵ درصد نزدیک شده؛ خود کورنینگ هم میگه تا به امروز ۴.۵ میلیارد دیوایس دارای گوریلا گلس به دست کاربران رسیده.

تولید انبوه گوریلا گلس ۵ الان شروع گشته و شرکت سازنده آنهم ذکر می کنه که در آینده ای نزدیک بسیار بیشتر در موردش خواهید شنید. حالا باید منتظر موند و دید دقیقاً از چه تاریخی گجتای الکترونیکی با گوریلا گلس ۵ راهی بازار می شن و اولین اسمارت فونایی که از اون بهره مند می گردن واسه چه برنده هایی هستن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *