Google Place یه حساب ساده گوگله که صاحبان کسب و کارا می تونن به رایگان از این سرویس استفاده کنن. وقتی که شما یه حساب Google Place ساختید، اطلاعات مربوط به کار و کاسبی تون، مثل نشانی، اطلاعات تماس و توضیحات کافی در مورد کار و کاسبی تون، از شما خواسته می شه.وقتی که کاربران از گوگل واسه جستجو استفاده می کنن و بررسی و جستجوی جغرافیایی واسه اونا هم اهمیت داره، گوگل اطلاعات وارد شده بوسیله شما در Google Placeرا به اونا نمایش میده. این اطلاعات محلی متناسب با هدف جستجوگر در اختیار اون قرار داده می شه. در زیر یه مثال رو مشاهده می کنین:

نمایش مکان کار و کاسبی شما در یافته های جستجو با Google Place

  Google Placeجواب گوگل به صفحات زرد و خوب قدیمیه حتی اگه شما تا کنون یه ریال هم درآمد نداشتین، می تونین روی Google Place موقعیت خود رو ثبت کنین. خیلی از فروشگاه ها و فروشگاه های مادر، واقعا وقت یا علم این رو ندارن که در وب هم حضور پر رنگی داشته باشن، در عین حال اونا سزاوار این هستن که به آسونی بتونن در موتورهای جستجو، نشون داده شن. از طرفی گوگل هم می خواد مطمئن باشه که کاربران بعد از جستجو به هدف خود می رسن و آ نچه رو که میخوان پیدا می کنن. البته مردم از گوگل واسه پیدا کردن کار و کاسبی های محلی یا سازمانا و بیزینسا روی اینترنت، استفاده می کنن.

googleplaceچیست

Google Place می تونه امکانات جذابی واسه صاحبین کار و کاسبی جفت و جور کنه.

مشکلات Google Place

در به کار گیری Google Place تنها یه موضوع هست که باید در مورد اون هشیار باشین که اونم اسپم، اسمینگ و اسپمرها هستن. اسپمرا پتانسیل و قدرت Google Place رو فهمیدن، و با سو به کار گیری اون، تلاش دارن از نقاط جور واجور، ترافیک رایگان بسازن. اونا با ایجاد اکانتای جعلی، متناسب با مناطق جغرافیایی مورد نظرشون، تلاش دارن تا مکانای بیشتری از یافته های جستجو رو به خود اختصاص بدن. البته سو به کار گیری Google Place بسیار سخته و گوگل، اسپمرها و کسائی که در این راه زیاده روی می کنن رو از نمایش در لیست یافته های منع می کنه.

قانون اول گوگل: هیچوقت فکر نکنین که می تونین خودتون رو سریع در گوگل بالا بکشین. اگه طبق قوانین گوگل، پیش برید و در آخر قرار بگیرین بهتر از اینه که هیچوقت نشون داده نشید. ( این جمله چیزی مثل ضرب المثل ایرانیه: دیر رسیدن بهتر از هیچوقت نرسیدنه! )

 چیجوری در Google Place ثبت نام کنیم؟

 کافیه اول وارد حساب گوگل خود ( جیمیل، گوگل پلاس و … ) شید. در ادامه اینجا رو کلیک کنین.

 وقتی که می خواین اطلاعات خود رو وارد کنین، دقت کنین تا چیزی رو اشتباه وارد نکنین. بهتره که اطلاعات قرار داده شده روی سایت رو کپی کنین.

 جزئیات واقعا مهمی که باید از اونا اطلاع داشته باشین:

Google Place یه امکان بسیار عالی واسه کار و کاسبی هاست که باید قوانین کارکردن با اون رو خوب بدونین. اینجا چند پیشنهاد مهم واسه شما داریم:

 از نام واقعی کار و کاسبی خود، در قسمت نام بیزینس استفاده کنین تا بقیه با دزدی کلمات کلیدی و سو به کار گیری نام واقعی شما، از شما استفاده نکنن.

از P.O.Box یا نشانی مجازی استفاده نکنین.

بیشتر از یه حساب Google Place درست نکنین.

 اگه کار و کاسبی من خارج از خونه باشه چیکار کنم؟ ( کار غیر اداری و دفتری )

واسه این نوع کسب و کارا هم، بوسیله Google Place انجام شدنیه اما باید بسیار با احتیاط باشین. اگه نمی خواین مردم، نشانی مسکونی بیزینس تون رو بدونن می تونین اون رو مخفی کنین. اگه بیزینس شما یه کار چهره به چهره یا Face TO Face نیس، باید در بخش :

“Service Areas and Location Settings”

گزینه :

“Yes, this business serves customers at their locations”

رو تیک دار کنین. هم اینکه اگه نمی خواین نشانی کار و کاسبی تون نشون داده شه می تونین این گزینه رو انتخاب کنین:

“Do not show my business address on my Maps listing”

خواه نشانی و اطلاعات کار و کاسبی شما در لیست گوگل نشون داده شه یا نشه، پیشنهاد می کنیم که از دستورالعملای گوگل استفاده کنین.

نکته بعدی و مهمی که باید مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اهمیت دسته بندی کار و کاسبی شماس.

قبل اینکه شروع کنین، هیچ دسته بندی رو پر نکنین. با صرف زمان کافی، دسته متناسب با کار و کاسبی خود رو لیست کنین و با اولویت بندی اونا، اون دسته ای رو که بیشترین و نزدیک ترین توصیف از کار و کاسبی شما رو در بر داره؛ انتخاب کنین.

اگه دسته ای انتخاب نکنین، گوگل به طور خودکار هیچ دسته ای رو پر نمی کنه پس شما فرصت کافی واسه بررسی و پر کردن دسته رو دارین. پس با صرف وقت کافی، بهترین دسته رو انتخاب کنین. ما به شما در بیان اهمیت بخش دسته بندی استرس وارد نمی کنیم اما شما با مشخص کردن این بخش به گوگل می گین که چه مشتریایی رو واسه شما بفرستد. از روی اجبار با پر کردن این بخش به گوگل می گین که دوست دارین چه کسائی از سایت شما و کار و کاسبی تون دیدن کنه.

 موقعیت و نوع بیزینس شما واسه گوگل بسیار اهمیت داره. چک باکسی که در زیر مشاهده می کنین به گوگل کمک می کنه که بفهمه کار و کاسبی شما با دستورالعمل هاش تناسب داره یا خیر.

توجه کنین که اگه کار و کاسبی شما در منزله و دوست ندارین افراد نشانی منزل تون رو بدونن و به خونه شما بیان، این گزینه رو تیک بزنین.

بعد از این باید وارد مرحله تایید کار و کاسبی تون شید.

 آسونترین راه، به کار گیری شماره تلفنه اما ما پیشنهاد می کنیم که به جای تلفن از کد پستی استفاده کنین. چون با این کار، به گوگل حالی می کنین که موقعیتی که واسه بیزینس خود تعریف کردین واقعا هست و این یه امتیاز حساب می شه.

 چیجوری ترافیک مون رو از راه  Google Place افزایش بدیم؟

در آخر، اینجا دستورالعملای کاربردی آورده شده که به شما کمک می کنه لیست خود رو بهینه کنین و با صرف زمان کافی واسه تکمیل اطلاعات کار و کاسبی خود، ترافیک بالا روونه سایت خود کنین.

از بیزنیس خود عکس و فیلمایی جفت و جور کنین و اضافه کنین.

واسه پر کردن بخشای Google Place وقت بذارین.

یه توصیف طولانی در مورد کار و کاسبی تون بنویسین.

مشتریان رو به ارائه نظر، بررسی و بازخورد تشویق کنین.

Google Place خود رو با Google Plus ترکیب کنین.

حالا که روش درست اضافه کردن موقعیت کار و کاسبی در گوگل رو آموختید، خیلی سریع نسبت به این کار دست به کار شین.

منبع:سئولوشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *